Příspěvková organizace Moravskoslezského kraje

Staň se i ty naším absolventem!

1.2.2017

Staň se i ty naším absolventem!

Jedni přicházeli potichu a jen zlehounka o sobě dávali vědět, jiní se chodbou školy prohnali jako uragán, který ohromil celé generace. Hana Rusková má za sebou řadu kontraktů i castingů v modelingu. Největší úspěch byl bezesporu postup do semifinále soutěže Czechoslovak Models 2013.  Zachycuje prchavé okamžiky života a přetváří je do příběhu. Získává ocenění nejen na domácí půdě, ale vítězí také v mezinárodní konkurenci - Nikol Liberdová. Velkým a určitě nikoli posledním úspěchem je vítězství v  15. ročníku Mezinárodního festivalu studentských filmů v  Písku.    Síla a vytrvalost mu přinesly mnohé úspěchy, desetiletí reprezentace ve vzpírání ve váhové kategorii do 100 a do 110 kg provázelo zisk  18 medailí z mezinárodních mistrovství i úspěšnou reprezentaci na letních olympijských hrách v roce 1988 - Anton Baraniak.  Stal se legendou tohoto sportu. Mateřským klubem byla TJ ŽD Bohumín,  to v jejím dresu se stal mimo jiné i osminásobným mistrem Československa.   Pro světla ramp se zrodila dáma se sytým hlasem, která svým temperamentem desetiletí rozeznívá rockové i popové tóny. Věra Špinarová. Měla se stát chemičkou, v drobné holce ale dřímal ohromný talent a není divu, že  láska k hudbě zvítězila.  Jeho rodištěm bylo naše město, jeho láskou fotbal. Začínal na bohumínském trávníku a vrcholná léta  prožil v mnoha světových klubech. Pavel Srníček. V roce 1996 se zúčastnil mistrovství Evropy, kde český tým získal stříbrnou medaili. Poté si jako reprezentační jednička zachytal na Euru 2000.  Ostrý jazýček a  sklon k ironii i  dvojsmyslům provázela studentská léta  mechanika Jiřího Basty, který svůj ostrovtip řadu let rozvíjí na poli moderátorském. Jeho hlas můžete slyšet z rádií i akcí spojených s rockovou scénou.  A jeho životní láska? Baník! Kouzlo slova ohromilo nadanou spisovatelku, místní rodačku, live stylovou redaktorku a v současnosti PR managerku Evu Döményovou. Ve své literární dráze se zaměřila  na psychologii a mezilidské vztahy a zachytila i své životní zkušenosti. Seřizování obráběcích strojů vyměnil za vítr v zádech a stal se atletickým vícebojařem. Sportu zůstal věrný a dnes svůj čas věnuje vystudovaný pedagog handicapovaným sportovcům.  Petr Dyszkiewicz je dlouholetým  manažerem Centra tenisu na vozíku v Karviné a dvě desetiletí připravuje turnaje pro tyto sportovce. Celý život studentský i profesní spojil s naší školou, pedagogem zůstal i ve svém volném čase. Stal se z něj  nadšený speleolog, fotograf a cestovatel, který své nadšení předává dalším generacím.  Josef Wagner je člověkem, který prošel mnohá místa, která jiným brala odvahu. O jeho expedicích se pravidelně dovídáme z přednášek i reportáží. Kuchař nebo sportovec? Michal Buček se stal  extraligovým florbalovým mágem a ještě coby junior byl nominován do české reprezentace. Sbíral vítězné trofeje, miloval sport, ale u nás ho okouzlilo kulinářské umění. První krůčky zkoušel ve školní kuchyni, ale nyní kouzlí v Hiltonu.   Nejvíce zkušeností získal v restauraci Giardino srbského šéfkuchaře a majitele Mirala Arapoviče, ten mu předal vše, ze svého umění. Z Michala se postupně stává pedagog, předává své zkušenosti, radí začínajícím kuchtíkům a kuchtičkám.  Krása a půvab, nedbalá elegance a soutěže Miss Junior, společné mají jedno, jméno úspěšného vlasového stylisty Tomáše Gabriše, který se stal vyhledávaným odborníkem českých celebrit, svou profesi už řadu let vykonává v Praze. Hlubiny jeskyní ani výšky světových skalních masivů mnoha kontinentů mu nejsou cizí, zachycuje tajemství skrytých míst, dunící barvy hudby  a bez karabiny, lana ani fotoaparátu se už dnes neobejde.  Petr Pepe Piechowicz je nejen úspěšný fotograf - reportér a nadšený horolezec, ale také člověk, který se pravidelně dělí o své zážitky z cest na výstavách, v českých i zahraničních periodicích, na přednáškách a projekcích. K titulu mistra Evropy juniorů  se Miroslav Schenk dopracoval ještě jako učeň naší školy a ve sportovní dráze hráče stolního tenisu pokračoval dalšími úspěchy na mnoha mezinárodních turnajích. Svou hráčskou dráhu později vyměnil za trenérskou a předával své zkušenosti také v zahraničních klubech. Elektronika provázela profesní počátky nadaného kameramana, nadšeného potápěče a sportovce tělem i duší, jenž stál u zrodu bohumínského televizního kanálu.  Marek Spáčil už druhou dekádu tvoří ostrý obraz reportáží z celého světa. O kvalitě jeho dokumentů svědčí také řada ocenění, mimo jiné na mezinárodním festivalu regionální televizní tvorby Kafka nebo festivalu outdoorových filmů Okem dobrodruha.    Začínal pájením plošných spojů, ale miloval sport, studium elektrotechniky dokončil a sportu zůstal věrný. Byl technikem v rádiu a postavil se i za kameru.  Pokud jste milovníci tenisu či florbalu, může se stát , že vám přenos v České televizi nebo TV Eurosport zprostředkovává nadaný zvukař, střihač i kameraman Ivan Urban. Jeho projekce zdobí koncerty Lucie Bílé  či Karla Gota i skupin Elán, Kabát, Kryštof.        

zpět na aktuality


SOCIÁLNÍ MÉDIA

SPONZOŘI A SOCIÁLNÍ PARTNEŘI STŘEDNÍ ŠKOLY

AWT
BM servis a.s.
Hodinový vnuk
Město Bohumín
Bonatrans
Bospor
Danter
Demontstav
Epson
Gigatech
Elektro Thermitron
Kofola
Maxion Wheels
Progres Hefner
Rockwool
Superprojekt
Viadrus
ŽDB