Aktuality

Akce na Černé louce - Učeň, středoškolák, vysokoškolák

25.11.2015UČEŇ, STŘEDOŠKOLÁK, VYSOKOŠKOLÁK
4. 12. – 5. 12. 2015
Výstaviště Černá louka v Ostravě


 

Mám jít na gympl nebo raději na obchodku? Chce se mi vůbec tak dlouho učit? Baví mě auta, asi půjdu na automechanika. Já chci být kadeřnice a možná i kosmetička a jednou si otevřu vlastní salón. Táta byl technikem a já budu taky. Chci pomáhat zvířatům, půjdu na veterinu. A pak chci jít na výšku!

Výběr správně zvolené střední či vysoké školy hraje významnou roli pro budoucí život každého studenta. Jak ale vybrat tu správnou školu? Vzdělání by mělo žákům a studentům dát dobrý základ pro celoživotní uplatnění.

Od podzimu do jara nastává pro všechny rodiče a žáky, končící na ZŠ, důležité období. Podávají se přihlášky a je třeba zvolit si správný obor. Při výběru školy, při rozhodování o budoucím povolání jsou pro žáky a studenty nejdůležitější dostupné, srozumitelné a kvalitní informace.

Výběr školy je třeba brát zodpovědně a nezařadit se tak jenom k těm „vystudovaným, vyučeným“ nebo na seznam uchazečů o zaměstnání.

Dvacátý druhý ročník výstavy UČEŇ, STŘEDOŠKOLÁK, VYSOKOŠKOLÁK, se koná ve dnech 4. 12. a 5. 12. 2015 opět na Výstavišti Černá louka v Ostravě. Výstava všem tyto cenné informace nabízí prostřednictvím vystavujících škol spolu s dalšími vzdělávacími zařízeními. Návštěvníci zde mají příležitost osobního setkání se zástupci škol nejen z Moravskoslezského kraje a okolí, ale celé České republiky. Ti jsou připraveni zodpovědět nejrůznější dotazy týkající se výukových oborů, dopravy, ubytování, studijních pobytů a dalších možností uplatnění na trhu práce.

Rok 2015/2016 je rokem průmyslu a technického vzdělávání. Kvalitních a technicky vzdělaných studentů je v dnešní době málo. Firmy se snaží navázat spolupráci se školami a nabízí tak studentům různé benefity. Stipendia nebo praxe v reálném pracovním prostředí firem. Ve spolupráci s Krajskou hospodářskou komorou se i my snažíme o rozvoj technických oborů. Vysoká škola Báňská - Technická univerzita Ostrava nabídne návštěvníkům řadu zajímavých ukázek jednotlivých pracovišť, jako jsou například Kabaret vědy a techniky, Kroužek Kybernetiky, prezentace IT4I a studia HPC nebo prezentaci oboru Výpočetní matematika. V interaktivní části výstavy budou zajímavé soutěže a hry.

V rámci doprovodného programu bude na podiu přehlídka nejrůznějších oborů. Přednášky na téma výměnné pobyty, studium v zahraničí. Putovní výstava MNICHOV – OKUPACE – OSVOBOZENÍ. Klub zaměstnavatelů předá ocenění DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI  středním školám v Moravskoslezském kraji. Toto ocenění udělují významní zaměstnavatelé středním školám, které nejlépe připravují své absolventy na zaměstnání.

Výstava UČEŇ, STŘEDOŠKOLÁK, VYSOKOŠKOLÁK probíhá souběžně s výstavou nejen pracovních příležitostí PRO JOB a Vánoční ezoterické trhy.

Na Vaši návštěvu se těší Ostravské výstavy, a.s.

Seznam vystavovatelů na WEB

zpět na aktuality


Řemeslo má respekt
Řemeslo má respekt - železničář

SPONZOŘI A SOCIÁLNÍ PARTNEŘI

ČD Cargo
Bonatrans
ŽDB
Viadrus
ŽESNAD
Správa železnic
PKO CARGO
Progres Hefner
Město Bohumín
KK Tech
Epson
Gigatech
Maxion Wheels
BM servis a.s.
Demontstav
Danter
Bospor
Rockwool
Kofola
Hodinový vnuk
České dráhy