Aktuality

Listopad u nás přál prevenci

29.11.2015

 

[icon name="icon-hand-right"]

Listopad na SŠ Bohumín přál prevenci

 

Venku opadává poslední listí, dostavily se i první mrazíky a my, pěkně v teple naší školy, neusínáme jako podzimní příroda, ale rozšiřujeme si obzory formou přednášek či seminářů.

19. 11. 2015 se studenti tříd PSČ2, PSČ3, KUČ2  zúčastnili přednášky Tomáše Řeháka ze společnosti ABATOP na téma:
SEX, AIDS a vztahy. Netradiční zpracování tématu, přístup k žákům, osobní zkušenosti přednášejícího, střídání humoru a nadsázky s tvrdou realitou, to vše bylo pro žáky hlubokým prožitkem a velkým přínosem.


Další přednáška určena  KUČ1, KD1, EMO2, OKS2 a OKS3 -třídám převážně s technickým zaměřením - byla věnována tématice: Informační hrozby (realizováno K3 Bohumín). Žáci měli možnost uvědomit si klady, ale i zápory používání internetu. Byli poučeni, jak se na internetu chovat bezpečně, na co si dát pozor, co je a co není legální. Přednáška byla pro všechny věcná a přínosná.

Třetí přednáška tohoto měsíce se konala 27. 11. 2015.    Lektorkou byla paní ing. Miriam Paszová, která se nedávno vrátila z několikaměsíčního pobytu v USA, Velké Británie a Islandu. Vyslechli jsme zajímavé povídání o životě v Denveru a  Chigagu, ale též zajímavosti a postřehy z Londýna a přírodou velmi zajímavého Islandu. Celá přednáška byla doplněna fotografiemi. Uvědomili jsme si, jak je důležité učit se cizímu jazyku a jaké možnosti se nám otevírají. Přednáška se všem líbila.

Občas vyměníme pohodlí školních lavic za poznávací exkurzi, ale nelitujeme.

18. 11. 2015 jsme vyjeli do Komorní scény Aréna v Ostravě, kde jsme shlédli poněkud netradiční divadelní představení „Plešatá zpěvačka“ rumunského autora Eugene Ionescu.

Tento celosvětově uznávaný dramatik (autor 30 divadelních her) napsal absurdní drama „Plešatá zpěvačka“ v době, kdy se sám učil anglicky. Ve své hře použil konverzační texty z učebnice. Anglické fráze a obraty vtipně a humorně zpracoval, a tak jsme neměli nouzi o zábavu. Výborná atmosféra, jako vždy vynikající herecké výkony, to je zážitek, na který se hned tak nezapomíná.

Sladkou tečkou měsíce listopadu byla poznávací exkurze v podniku Marlenka (výroba medových dortů) ve Frýdku –Místku. Žáci třídy PSČ2 měli možnost prohlédnout si výrobnu známých medových dortů. Shlédli dokumentární film s výkladem o výrobě dortů a samotném podniku. Součástí exkurze byla i ochutnávka zdejších výrobků.  Následovala prohlídkou výrobních linek z proskleného koridoru pro návštěvníky. Obdivovali jsme 100% automatizaci výrobních linek (jen za jeden měsíc upečou v třísměnném provoze na 100 000 dortů Marlenka).  Nezbylo, než konstatovat, že pečou   opravdu dobře.   

                                                M. Wojnarová, preventistka

Foto: Petr Viciaň


zpět na aktuality


Řemeslo má respekt
Řemeslo má respekt - železničář

SPONZOŘI A SOCIÁLNÍ PARTNEŘI

ČD Cargo
Bonatrans
ŽDB
Viadrus
ŽESNAD
Správa železnic
PKO CARGO
Progres Hefner
Město Bohumín
KK Tech
Epson
Gigatech
Maxion Wheels
BM servis a.s.
Demontstav
Danter
Bospor
Rockwool
Kofola
Hodinový vnuk
České dráhy