Aktuality

Roboti, kam se podíváš

8.1.2016

Roboti, kam se podíváš[caption id="attachment_11212" align="alignright" width="326"]IMG_0116 Vzkaz pro rodiče: pivo je nealkoholické![/caption]

Za poznáním vyrazili zájemci z PSČ2 a PD4. Kam se jelo? Tentokrát to byly najednou hned dvě exkurze. 5. 1. 2016 jsme navštívili Pivovar Radegast v Nošovicích. Při exkurzi -v délce dvou hodin- jsme se seznámili s historií a současnosti pivovaru, technologickými postupy výroby a prohlédli jsme si téměř celý výrobní závod. Nechyběla ani degustace „zlatého moku“, pochopitelně pro nás nealkoholického Birellu. Značka Radegast je známá téměř po celém světě svou typickou nahořklou chutí.

Druhá exkurze se uskutečnila ve výrobním závodě Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. Jedná se o nejmodernější evropskou automobilku a pátou největší na světě. Výroba v tomto závodě začala 7. 7. 2006. V současnosti zde pracuje 3400 zaměstnanců v třísměnném provoze a za 24 hodin zde vyrobí 3500 automobilů. Téměř každou minutu sjíždí z výrobního pasu jeden automobil. Jaké modely jsou u nás v České republice vyráběny? Hyundai ix 20, Hyundai i 30, Hyundai ix 35 a Tucson. Automobily putují do celého světa.

Co nás , studenty oboru provoz a ekonomika dopravy, nejvíce zaujalo?

Tak především obrovské výrobní prostory, které jsou plně robotizovány, bezhlučnost, čistota a rychlost, s jakou vznikají nové automobily. Sledovat „koncert“ robotů, kteří stříhají a lisují, svařují, lakují, kompletují, tmelí, to byl opravdu nezapomenutelný zážitek.

Je docela možné, že v budoucnosti zde najdou uplatnění i studenti naší školy.

                                                                                          M . Wojnarová

 

 

zpět na aktuality


Řemeslo má respekt
Řemeslo má respekt - železničář

SPONZOŘI A SOCIÁLNÍ PARTNEŘI

ČD Cargo
Bonatrans
ŽDB
Viadrus
ŽESNAD
Správa železnic
PKO CARGO
Progres Hefner
Město Bohumín
KK Tech
Epson
Gigatech
Maxion Wheels
BM servis a.s.
Demontstav
Danter
Bospor
Rockwool
Kofola
Hodinový vnuk
České dráhy