Aktuality

Laboratoře optoelektroniky a optometrie

22.3.2019

Laboratoře optoelektroniky a optometrie

15. 3. 2019

Žáci PD2, PD3

Žáci druhého a třetího ročníku oboru Provoz a ekonomika dopravy měli v rámci exkurze do laboratoří optoelektroniky a optometrie jedinečnou příležitost ověřit si prakticky, že optika je v současnosti velmi populární a moderní vědou s mnoha aplikacemi v běžném životě.

Byli přítomni u řady reálných experimentů v laboratořích sloužících ke studiu zákonů geometrické optiky, které se uplatňují například při návrzích a konstrukci optických soustav i v laboratořích určených k vývoji moderních optoelektronických systémů. V optometrických laboratořích, kde se provádí zácvik obsluhy optometrických a oftalmologických přístrojů, včetně výroby korekčních pomůcek a aplikace kontaktních čoček, si řada z nás nechala odborně vyšetřit zrak.

Na závěr byli žáci seznámeni s nabídkou oborů v rámci vysokoškolského studia na katedře optiky, která v současné době intenzivně spolupracuje s řadou předních univerzit a výzkumných pracovišť v Evropě i zámoří.

Mezi významné partnery katedry v České republice patří Ústav přístrojové techniky AV ČR, Vysoké učení technické v Brně, Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy nebo Ústav organické chemie a biochemie AV ČR a také řada významných optických firem v regionu.

Text a foto: Věra Kerlínová

zpět na aktuality


Řemeslo má respekt
Řemeslo má respekt - železničář

SPONZOŘI A SOCIÁLNÍ PARTNEŘI

ČD Cargo
Bonatrans
ŽDB
Viadrus
ŽESNAD
Správa železnic
PKO CARGO
Progres Hefner
Město Bohumín
KK Tech
Epson
Gigatech
Maxion Wheels
BM servis a.s.
Demontstav
Danter
Bospor
Rockwool
Kofola
Hodinový vnuk
České dráhy