Aktuality

Návštěva Amerického centra a Britské knihovny

1.11.2022

Návštěva Amerického centra a Britské knihovny

 

Studenti POD1 a POD2 se ve dnech 14.10. a 21.10.  zúčastnili prohlídky Amerického centra a Britské knihovny, které jsou součástí Ústřední knihovny Ostrava. 

V Britské knihovně si čtenář může vypůjčit literaturu v anglickém jazyce a Americké centrum nabízí vedle anglické literatury také kulturní akce, mezi které patří přednášky a setkání s osobnostmi angloamerického světa.  

Studenti byli nejprve uvedeni do Amerického centra, kde se dozvěděli základní informace o Spojených státech amerických, o kterých měli možnost diskutovat. Poté ve skupinách skládali mapu padesáti států USA. V další části prohlídky byli seznámeni s různými aktivitami, které centrum nabízí.  

Po této prohlídce se studenti přesunuli do Britské knihovny, kde byli poučeni o jejich tematických sekcích. Studenti si zde mohou půjčit literaturu různých žánrů, slovníky nebo testy sloužící k přípravě na mezinárodní zkoušky z anglického jazyka. Pomocí těchto testů mohou zjistit úroveň vlastních dovedností a připravit se na maturitní zkoušku. V závěrečné části si všichni prohlédli různé knihy v odvětvích, které je zaujaly.  

Seznámení s oběma centry proběhlo v anglickém jazyce, studenti se zájmem reagovali na pokládané otázky a vyzkoušeli si i nabízené aktivity. 

Text a foto: Martin Dostál

zpět na aktuality


Řemeslo má respekt
Řemeslo má respekt - železničář

SPONZOŘI A SOCIÁLNÍ PARTNEŘI

ČD Cargo
Bonatrans
ŽDB
Viadrus
ŽESNAD
Správa železnic
PKO CARGO
Progres Hefner
Město Bohumín
KK Tech
Epson
Gigatech
Maxion Wheels
BM servis a.s.
Demontstav
Danter
Bospor
Rockwool
Kofola
Hodinový vnuk
České dráhy